Menu Chiudi

2018 Entry List

A year of waiting is finally over: the eighth edition of the Roma Junior Diving Cup begins this Wednesday!

Here you can find the divers’ entries for the current edition of the Roma Junior Diving Cup, listed by club/national team and, within that group, by surname.

For the competition schedule, please visit the page on the navbar.

WOMEN

Silvia ALESSIO2000ADUS Triestina Nuoto
Alissa CLARI2003ADUS Triestina Nuoto
Lucia ZEBOCHIN2003ADUS Triestina Nuoto
Iris DE HEER2005Aquarijn Diving Team
Esther POORT2003Aquarijn Diving Team
Nica RAKKÉ2005Aquarijn Diving Team
Leonie GROLL2002Baden-Württemberg
Lea WEISS2003Baden-Württemberg
Giorgia CASALINI2007Bergamo Tuffi
Zoe SCACCABAROZZI2006Bergamo Tuffi
Elisa BORSATO2005Canottieri Milano
Giorgia BORSATO2008Canottieri Milano
Giorgia SPAGNA2006Canottieri Milano
Matilde CALDANI2004Circolo Canottieri Aniene
Melanie SANTORO2003Circolo Canottieri Aniene
Anna FAINELLO2005Fondazione Bentegodi VR
Ludovica GIACOMETTI2005Fondazione Bentegodi VR
Anastasia GIACOMINI2004Fondazione Bentegodi VR
Elisa PIZZINI2004Fondazione Bentegodi VR
Greta SIGNORELLO2005Fondazione Bentegodi VR
Lara CAMPOLI2003GS Fiamme Oro Roma
Alessandra COLETTA2006GS Fiamme Oro Roma
Greta GAUDIERO2007GS Fiamme Oro Roma
Sofia MOSCARDELLI2003GS Fiamme Oro Roma
Camilla TRAMENTOZZI2000GS Fiamme Oro Roma
Sofia CARRUS2005M.R. Sport dei Fratelli Marconi
Sofia CONTE2009M.R. Sport dei Fratelli Marconi
Sara CUOCCIO2004M.R. Sport dei Fratelli Marconi
Sarah JODOIN DI MARIA2000M.R. Sport dei Fratelli Marconi
Arianna PELLIGRA2005M.R. Sport dei Fratelli Marconi
Irene PESCE2006M.R. Sport dei Fratelli Marconi
Lucrezia PESCE2004M.R. Sport dei Fratelli Marconi
Angelica PIREDDA2006M.R. Sport dei Fratelli Marconi
Diana ROMANO2008M.R. Sport dei Fratelli Marconi
Melanie SANTORO2003M.R. Sport dei Fratelli Marconi
Flaminia SCAPIGLIATI2005Marina Militare CS Nuoto

MEN

Matthew HIBBERT2006Aquarijn Diving Team
Owen JOHNSTON2000Aquarijn Diving Team
Manuel ÖZTOPÇU2002Aquarijn Diving Team
Marien RAATGEVER2003Aquarijn Diving Team
Daan WILLEMEN2006Aquarijn Diving Team
Nic KRZYZANOWSKI2000Baden-Württemberg
Stefano BELOTTI2004Bergamo Tuffi
Francesco CASALINI2004Bergamo Tuffi
Federico ROSSI2006Bergamo Tuffi
Davide BARALDI2001Canottieri Milano
Alessio MONETA2001Circolo Canottieri Aniene
Matteo OLMATI2005Circolo Canottieri Aniene
Filippo SALICE2002Circolo Canottieri Aniene
Cristian MANZATTI2005Fondazione Bentegodi VR
Tommaso CARDOGNA2006GS Fiamme Oro Roma
Flavio CENTURIONI2005GS Fiamme Oro Roma
Lorenzo MASSIMO2008GS Fiamme Oro Roma
Milo ZANGARA2004GS Fiamme Oro Roma
Filippo DENTI2004Ice Club Como
Fadel AL ABBAS2008Kuwait
Hasan AL ABBAS2003Kuwait
Mohsen AL ABBAS2005Kuwait
Jassim AL QALLAF2007Kuwait
Bader AL SUBAIE2005Kuwait
Dhari AL ZANKAWY2003Kuwait
Aziz ALSHATTI2005Kuwait
Abdullah ESSA2005Kuwait
Ahmad QALI2001Kuwait
Aziz QALI2006Kuwait
Leonardo COLABIANCHI2005M.R. Sport dei Fratelli Marconi
Simone CONTE2007M.R. Sport dei Fratelli Marconi
Mirko DI FILIPPO2008M.R. Sport dei Fratelli Marconi
Emmanuel DI TRANI2008M.R. Sport dei Fratelli Marconi
Federico GIANCOLA2006M.R. Sport dei Fratelli Marconi
Luca LANERA2008M.R. Sport dei Fratelli Marconi
Alessandro MAMBRO2004M.R. Sport dei Fratelli Marconi
Giulio MAMBRO2006M.R. Sport dei Fratelli Marconi
Valerio MOSCA2007M.R. Sport dei Fratelli Marconi
Tommaso ZANNELLA2004M.R. Sport dei Fratelli Marconi
Raffaele PELLIGRA2008Marina Militare CS Nuoto
Matteo SANTORO2006Marina Militare CS Nuoto
Aleks BALEV2007Vitosha
Tsvetomir EREMINOV2006Vitosha